CYBERBEZPIECZEŃSTWO - Bezpieczeństwo w sieci - Cyberataki

Cyberbezpieczeństwo będzie rozwijającą się gałęzią informatyki. Cyberprzestreń jest zagrożoona. Bezpieczeństwo użytkowników internetu z roku na rok jest coraz bardziej narażone. Liczba ataków internetowych różnej postaci cały czas wzrasta. Państwa będą zmuszone powołać jednostki do walki z cyberatakami. Cyberobrona - cyberochrona staną się tak popularne jak firmy ochroniarskie pilnujące miena w sklepach czy domach. Kluczowe firmy będą zmuszone wynajmować internetowych ochroniarzy do walki z cyberatakami i cyberprzestępczością. Cyberbezpieczeństwo to tysiące nowych miejsc pracy. Trzeba będzie chronić poufne dane, zapobiegać wyciekom danych, zabezpieczać się przed atakami DDoS ( masowy atak na komputer lub system ), wykradaniu i przechwytywaniu wrażliwych danych. Większość ludzi jest nieświadoma takich ataków, nie zabepiecza odpowiednio komputera, nie ma programu antywirusowego, daje się nabrać na fake newsy, klika w niebezpieczne linki. Potrzebna jest edukacja w tym temacie, bo przecież szary człowiek jest narażony na utratę danych lub pieniędzy z konta. Coraz więcej urządzeń jest także podłączonych do internetu i w przyszłości może okazać się że nasz telewizor podłączony do internetu zostanie zaatakowny i zablokowany. To samo tyczy się telefonów, które w dzisiejszych czasach są kieszonkowymi komputerami. Logowanie do konta, płatności kartą kredytową, bankomaty to łakomy kąsek dla cyberprzestępców. Banki muszą coraz lepiej zabepieczać się i chronić dane klientów. Jak widać temat cyberbezpieczeństwa jest obszerny i będzie wymagać dużego nakładu finansowego ze strony rządu i firm prywatnych. Cyberedukacja, nowe biura do walki z hakerami i oszustami internetowymi stanie się codziennością.

Cyberbezpieczeństwo w internecie i sieci - Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

Cyberbezpieczeństwo będzie rozwijającą się gałęzią informatyki. Cyberprzestreń jest zagrożona.

Bezpieczeństwo użytkowników internetu z roku na rok jest coraz bardziej narażone. Liczba ataków internetowych różnej postaci cały czas wzrasta. Państwa będą zmuszone powołać jednostki do walki z cyberatakami. Cyberobrona - cyberochrona staną się tak popularne jak firmy ochroniarskie pilnujące miena w sklepach czy domach. Kluczowe firmy będą zmuszone wynajmować internetowych ochroniarzy do walki z cyberatakami i cyberprzestępczością.


Cyberbezpieczeństwo to tysiące nowych miejsc pracy. Trzeba będzie chronić poufne dane, zapobiegać wyciekom danych, zabezpieczać się przed atakami DDoS ( masowy atak na komputer lub system ), wykradaniu wrażliwych danych, przechwytywaniu numerów kart płatniczych. Większość ludzi jest nieświadoma takich ataków, nie zabepiecza odpowiednio komputera, nie ma programu antywirusowego, daje się nabrać na fake newsy, klika w niebezpieczne linki. Potrzebna jest edukacja w tym temacie, bo przecież każdy człowiek jest narażony na utratę danych lub pieniędzy z konta.


Coraz więcej urządzeń jest także podłączonych do internetu i w przyszłości może okazać się że nasz telewizor podłączony do internetu zostanie zaatakowny i zablokowany. To samo tyczy się telefonów, które w dzisiejszych czasach są kieszonkowymi komputerami. Logowanie do konta, płatności kartą kredytową, bankomaty to łakomy kąsek dla cyberprzestępców. Banki muszą coraz lepiej zabepieczać się i chronić dane klientów.

Jak widać temat cyberbezpieczeństwa jest obszerny i będzie wymagać dużego nakładu finansowego ze strony rządu i firm prywatnych. Cyberedukacja, nowe biura do walki z hakerami i oszustami internetowymi stanie się codziennością.

 


Mapa ataków internetowych DDoS w czasie rzeczywistym. Cyberataki w sieci.

W każdej sekundzie tysiące komputerów i systemów jest atakowana. Celem takich ataków może być np. wywołanie zawirowań finansowych na giełdach, manipulacja wyników wyborów, osłabienie konkurencji.


Cyberbezpieczeństwo - Bezpieczeństwo w sieci - Websecure

ZABEZPIECZ SWÓJ KOMPUTER ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO - DOBRY ANTYWIRUS TO PODSTAWA
Namierzanie telefonu

Lokalizator GPS