DZIPIES - Czipowanie psa i kota - Chip dla zwierząt

Czipowanie psa i kota.

 

Każdego dnia pojawia się co najmniej kilka nowych ogłoszeń o zaginięciu jakiegoś zwierzaka, szczególnie tego typu ogłoszenia dotyczą psów. Jednak w niewielu z nich znajduje się informacja, że pies posiada chip RFID co dość znacząco ułatwia jego odnalezienie. Oznacza to, że w naszym kraju w dalszym ciągu niestety czipowanie zwierzaków nie jest zbyt popularne. W naszym społeczeństwie od dawien dawna panuje dość błędna opinia, że czipować warto jedynie te drogie i rasowe psy.

 


Lokalizacja GPS - PIes i kot - Lokalizator GPSMetod identyfikacji zwierząt jest wiele, jednak w obecnych czasach to właśnie zakładanie chipu zwierzęciu okazuje się być najskuteczniejszą, choć bardzo niedocenianą metodą. Czipowanie psa lub kota to jedyna metoda identyfikacji, jakiej zwierze nie będzie w stanie zgubić, ponieważ wszczepiony chip zostaje pod skórą. Wbrew powszechnej opinii przeciwników takiej metody identyfikacji zwierząt, podczas całego zabiegu zwierze nie cierpi. Cała procedura trwa nie więcej niż minutę. Co prawda początkowo zwierze może odczuwać niewielki dyskomfort, jednak mija on bardzo szybko i nie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie zwierzęcia każdego dnia. Dodatkowo duża część weterynarzy stosuje znieczulenie w sprayu, dlatego obawa przed cierpieniem zwierzęcia w tym wypadku jest bezpodstawna.


Działanie wszczepionego chipa RFID jest bardzo proste.

Czipowanie psa i kota - Chip RFID
W sytuacji, gdy odpowiednie służby znajdą zwierze bezdomne w pierwszej kolejności sprawdzają one czy posiada ono chip - wystarczy do skóry na karku, czyli najczęstszego miejsca ich wszczepiania przyłożyć specjalne urządzenie, które przekaże wszystkie niezbędne dane zarówno o zwierzęciu jak i jego właścicielu. Warto pamiętać, że czipowanie nie jest jednoznaczne z wszczepieniem psu GPSa! To, że zwierze posiada chip nie oznacza, że gdy tylko się zgubi od razu będzie można zlokalizować na bieżąco każde miejsce jego pobytu.

Do lokalizacji psa lub kota przez GPS (przez część osób nazywany po prostu dzipies) potrzebny jest zewnętrzny lokalizator GPS.
Urządzenie przypięte do obróżki pozwoli zlokalizować pupila na komputerze lub telefonie poprzez odpowiednią aplikację.

Kolejnym mitem jest rzekome niebezpieczeństwo i choroby ( nawet śmiertelne) jakie spotykają zwierzęta zaraz po wszczepieniu im chipa. Mija się to dość daleko z prawdą, gdyż obecnie wykonuje się je z wcześniej wielokrotnie testowanych i całkowicie bezpiecznych materiałów.

Wszczepienie chipa jest skuteczne, to nie ulega wątpliwości. Nie jest wykonywane również w zbyt wygórowanych cenach. W zależności od miasta weterynarz za taki zabieg liczy sobie 40-120 złotych.


Narzędzia SEO / SEM

SEO Tools

CZIPOWANIE PSA I KOTA